Bluesky, kullanıcılar için DM başlatmayı planlıyor

Bluesky sosyal medya el kitabından birkaç sayfa alıyor. Merkezi olmayan sosyal uygulama, DM’ler, video ve geliştirilmiş Özel Akışlar gibi yeni özellikler üzerinde çalıştığını duyurdu. Şirket Şubat ayında halka açıldı ve bir yılda kullanıcı sayısının 40.000’den 5,6 milyona çıktığını iddia ediyor.

Şu anda Bluesky‘deki tüm gönderiler herkese açık olduğundan DM’ler özellikle dikkate değer bir gelişme ancak şirketin yeni DM seçeneği doğrudan uygulamaya entegre olacak. Bu mesajlar başlangıçta yalnızca birebir olarak sunulacak ve kullanıcılar, açık, yalnızca takip edilen kullanıcılar ve devre dışı seçenekleri arasından seçim yaparak kimlerin ulaşabileceğini kısıtlayabilecek. Şirket açık kaynaklı bir çerçeve kullanıyor, ancak DM’lerin geliştirilmesi başlangıçta “protokol dışı” olacak, böylece Bluesky bunları “yinelemeli olarak” oluşturabilecek.

Bluesky, kullanıcılar için DM başlatmayı planlıyor

Bluesky projeksiyonu ile 90 saniyeye kadar uzunluktaki kliplerin paylaşılabileceği videolar üzerinde çalışılıyor. Şirket, trend feed’leri için bir alan, uygulama içi feed oluşturma ve genel olarak geliştirilmiş feed keşfi de dahil olmak üzere Özel Feed’ler için bir dizi fikir araştırıyor. Bluesky ayrıca OAuth alıyor ve kullanıcıların bir gün “Bluesky ile Giriş Yapabileceklerini” umuyor.

Bluesky’nin yaklaşan güncellemelerinden hiçbirinin henüz yayınlanma tarihi yok, ancak şirket önümüzdeki birkaç ay içinde hepsini kullanıma sunmayı planlıyor. Platform özellikle Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey tarafından destekleniyordu. Ancak Dorsey yakın zamanda artık Bluesky’nin yönetim kurulunda olmadığını doğruladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir